Puchar Polski Jachtów Kabinowych

Ostatnie eliminacje PPJK w Iławie

Ostatnie eliminacje PPJK w Iławie

W niedzielę 27.08.2017r. zakończyła się XXI Edycja Regat Żeglarskich „O Żeglarski Puchar Iławy” w ramach Pucharu Polski Jachtów Kabinowych 2017r.

Taaaaaaaaaaaaaaaakie biuro regat

Taaaaaaaaaaaaaaaakie biuro regat

W niedzielę 20.08.2017 r. zakończyły się XXIV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych, Błękitna Wstęga Jeziora Niegocin oraz Korsarskie Regaty o Łuskę Trzeciego Leszcza – Giżycko 2017.

Augustów CUP 2017

Augustów CUP 2017

W miniony weekend (5-6.08.) Oddział PTTK w Augustowie po raz czwarty był organizatorem regat AUGUSTÓW CUP rozgrywanych w ramach eliminacji Pucharu Polski Jachtów Kabinowych.

Powitaliśmy wakacje na jez. Powidz.

Powitaliśmy wakacje na jez. Powidz.

XVII już Regaty Na Powitanie Wakacji 2017 o Puchar Starosty Słupeckiego z cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych w Kosewie nad Jeziorem Powidzkim zgromadziły na starcie 46

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks, a business unit of Nuevvo Webware Ltd.
poniedziałek, 22 lipca 2013 09:58

Silne wiatry na Krzywym

Autor:  Dorota Bieńkowska

Thumbnail imageW dniu 19 lipca na jeziorze Ukiel ( Krzywe) w Olsztynie pojawiły się już pierwsze jachty biorące udział w tegorocznej edycji Pucharu Polski Jachtów Kabinowych o Puchar Prezydenta Olsztyna. W dniach 20 – 21 lipca olsztyńska publiczność miała okazję podziwiać zmagania żeglarzy w sześciu klasach: T1, T2, T3, TR, Omega standard oraz niezwykle dostojnej klasie DZ. W sumie w regatach wystartowało 47 załóg.

Baza Sportów Wodnych „ Słoneczna Polana” w Olsztyn gościła uczestników regat na malowniczo położonym jeziorze Ukiel ( Krzywe). Sprzyjające warunki pogodowe ( wiatr 4-5 w skali Beauforta ) pozwoliły zgodnie z zapowiedziami przeprowadzić 7 wyścigów. Komisja sędziowska w składzie: Sędzia główny: Jarosław Bazylko oraz Mariusz Anaszewicz , Jacek Waszczuk oraz Piotr Wroński zaplanowała trasę prawoskrętną na pierwszym akwenie jeziora. Załogi zostały podzielona na 3 grupy startowe. W sobotę odbyło się 5 wyścigów a w niedzielę

2 wyścigi, przy jednoczesnym wydłużeniu trasy na 2 akweny położone za przesmykiem. W każdej z klas zawodnicy z pełnym zaangażowanie walczyli o jak najlepszy wynik.

Olsztyńskie załogi startujące w klasie Ω poza udziałem w PPJK były również klasyfikowane w IVedycji Żeglarskiego Pucharu Olsztyna organizowanej w ramach projektu Olsztyn Aktywnie, którego finał odbędzie się we wrześniu.

 W ramach regat odbyły się również imprezy towarzyszące w piątek 19 lipca zagrał Wodny Patrol w sobotę zaś na żeglarskiej biesiadzie zaprezentował się olsztyński zespół KOMP, uczestnicy regat bawili się do rana.

W niedzielę popołudnie zwycięzcy zostali udekorowani medali, otrzymali również puchary i dyplomy z rąk Prezydenta Miasta Olsztyna który objął patronat nad tegoroczną edycją regat .Organizatorom ( Miasto Olsztyn, OSiR Olsztyn, Skysail) dzięki hojności sponsorów udało się nagrodzić sterników, wyłonionych w drodze losowania. W klasie T 1 na najwyższym stopniu podium stanęła załoga jachtu NIKITA, w T 2 zwycięzcą został jacht MIŁOMŁYN, w T 3 wygrał jacht ZALEWO, TR zwycięzcą został jacht prowadzony przez Tomasza Malewskiego; w klasie DZ na
I zakończył tego roczne regaty jacht „8 czortów”; a w klasie Ω wygrała jednostka prowadzona przez Arkadiusza Sendelwskiego.

Tegoroczną edycję można udać za bardzo udaną, dlatego też mamy nadzieje że za rok znów Puchar Polski Jachtów Kabinowych zawita do Olsztyna. Bardzo serdecznie dziękując sędziom oraz wszystkim zawodnikom zapraszamy do Olsztyna.

 

         

 

Poprawiane: wtorek, 23 lipca 2013 11:15

1 Komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz
  • SailBookwiatrportalZeglarskiboatshowazet-2016wiatr_i_wodadas-yacht-centertawerna-skipperow-2016sailing-org-pl