Puchar Polski Jachtów Kabinowych

Ostatnie eliminacje PPJK w Iławie

Ostatnie eliminacje PPJK w Iławie

W niedzielę 27.08.2017r. zakończyła się XXI Edycja Regat Żeglarskich „O Żeglarski Puchar Iławy” w ramach Pucharu Polski Jachtów Kabinowych 2017r.

Taaaaaaaaaaaaaaaakie biuro regat

Taaaaaaaaaaaaaaaakie biuro regat

W niedzielę 20.08.2017 r. zakończyły się XXIV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych, Błękitna Wstęga Jeziora Niegocin oraz Korsarskie Regaty o Łuskę Trzeciego Leszcza – Giżycko 2017.

Augustów CUP 2017

Augustów CUP 2017

W miniony weekend (5-6.08.) Oddział PTTK w Augustowie po raz czwarty był organizatorem regat AUGUSTÓW CUP rozgrywanych w ramach eliminacji Pucharu Polski Jachtów Kabinowych.

Powitaliśmy wakacje na jez. Powidz.

Powitaliśmy wakacje na jez. Powidz.

XVII już Regaty Na Powitanie Wakacji 2017 o Puchar Starosty Słupeckiego z cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych w Kosewie nad Jeziorem Powidzkim zgromadziły na starcie 46

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks, a business unit of Nuevvo Webware Ltd.
poniedziałek, 12 marca 2018 16:20

FINAŁ Konkursu Fotograficznego PPJK 2017

Autor:  Karolina Nowicka

Mamy zwycięzców I edycji Konkursu Fotograficznego sezonu 2017! Finałowe zdjęcia zostały wyłonione wraz z dniem regulaminowego rozstrzygnięcia konkursu tj. 28.02.2018r., spośród 48 zdjęć nadesłanych przez organizatorów. Nagrodą główną jest publikacja zwycięskich fotografii w majowym wydaniu Magazynu Żagle oraz uhonorowanie zwycięzców finałową statuetką, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi podczas 30. Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR I WODA, odbywających się w Warszawie w Centrum EXPO XXI w dniu 10.03.2018r.

Decyzją internautów i ich sympatią wyłoniliśmy 3 zdjęcia, które uzyskały kolejno największą ilość polubień na profilu facebooka PPJK. Największą ilość głosów tj. 390, otrzymała fotografia autorstwa Mateusza Partygi z Gazety Iławskiej, relacjonującego XXI edycję Regat Żeglarskich o „Żeglarski Pucharu Iławy”. W dalszej kolejności z ilością 260 głosów wyłoniono zdjęcie Czesława Kalinowskiego z XXIV Międzynarodowych Mistrzostw Polski Jachtów Kabinowych w Ekomarinie Giżycko. Trzecie miejsce zajęła fotografia z ilością 172 głosów, wykonana podczas XVII Regat Na Powitanie Wakacji 2017 o Puchar Starosty Słupeckiego z cyklu PPJK w Kosewie nad Jeziorem Powidzkim, której autorką jest Karolina Wilczewska.

Celem konkursu przeprowadzonego na profilu facebooka PPJK było wyłonienie najlepszej fotografii, wykonanej podczas wyścigów regatowych PPJK w sezonie 2017. Zdjęcia zgłaszane do konkursu przez organizatorów ubiegłorocznych regat miały przede wszystkim za zadanie uhonorowanie pracy autorów/fotografów relacjonujących regaty PPJK, a także promowanie żeglarstwa i podtrzymanie współpracy oraz kontaktów w środowisku żeglarskim.

Mimo, iż nie wszyscy organizatorzy wzięli udział w konkursie to i tak cieszy nas spore zainteresowanie wśród głosujących, bowiem ożywienie tematem żeglarskim z pewnością przywołało u niejednej osoby wspomnienia minionego sezonu żeglarskiego. Choć fotografia regatowa nie jest dostępna dla wszystkich, to miło nam nagrodzić autorów, którzy czynnie śledzili losy załóg startujących w wyścigach oraz poświęcili swój czas, żeby uwiecznić zmagania żeglarskie, mimo często niesprzyjającym warunków pogodowych. W związku z tym w kolejnych edycjach chcielibyśmy zwrócić większą uwagę na dynamikę ujęć i nagrodzić autorów, za umiejętność wyłapania specyfiki regat żeglarskich.

 

Więcej z tej kategorii: « kalendarz PPJK 2018
Zaloguj się, aby dodać komentarz
  • SailBookwiatrportalZeglarskiboatshowazet-2016wiatr_i_wodadas-yacht-centertawerna-skipperow-2016sailing-org-pl